Slovo úvodem

Vítám Tě na své stránce, která má sloužit především jako virtuální výstavka mé sbírky. Objektem mého zájmu jsou zkameněliny, které sbírám už přes 10 let, avšak pořát více méně začínám.

Moje sbírka má do současné doby okolo 600 položek. Většina nálezů v mé sbírce jsou zcela běžné kusy, avšak troufám si říct, že pár z nich je hodně pěkných :) Proto jsem se rozhodl svou sbírku prezentovat tímto způsobem.

Kdo už to někdy zkoušel dělat, tak mi dá za pravdu, že je to práce poměrně náročná a zdlouhavá. Zvláště pak, když by na stránce měly být nejenom fotografie kamenů, ale též jejich popis, systematické zařazení a lokality. To mě přivedlo k myšlence vytvořit stránku, která nebude sloužit pouze jako prezentace těch nejlepších nálezů, ale budu ji též používat pro dokumentaci celé svojí sbírky.

Na Internetu je celá řada stránek (od amatérských počinů až po zcela profesionální stránky), které se problematikou paleontologie zabívají. Jelikož jsem ryzí amatér, tak tyto stránky s oblibou používám jako jeden ze zdrojů informací pro určování svých nálezů. Bohužel však jen pár stránek obsahuje opravdu kvalitní fotografie, popisy a odkazy na příslušnou literaturu, které jsou pro tento účel nezbytné. Proto si kladu za cíl tuto stránku vést tak, abych se těchto nedostatků vyvaroval a v rámci svých možností pomohl všem amatérským sběratelům jako jsem já.

Po dokončení celého systému jsem se rozhodl jej bezplatně nabídnout k užívání i ostatním návštěvníkům této stránky. Jednak tím snad usnadním práci začínajícím sběratelům s dokumentací jejich sbírek, a dále pak poskytnu prostor pro rychlejší rozvoj a různorodost prezentovaných nálezů.

Pro užívání tohoto systému je nutná pouze bezplatná registrace a dodržování všech závazných podmínek.

Doposud vystavené nálezy najdete v sekci